Licensed to Clovis S.C. / CWHS          HY-TEK's Meet Manager 3/5/2010 04:15 PM
        2009 CA/NV Speedo Championship Series - 7/22/2009 to 7/27/2009         
                            Speedo Champions Series                            
                          Hosted by Clovis Swim Club                           
                                 Meet Program                                  
 
Event 28  Men 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
     16:02.49  OPEN
     16:15.49  JNAT
 Meet Qualifying:  16:15.50 - 17:29.99
     Name                         Age Team
===============================================================================
Heat 1 of 10 Timed Finals   
  1  Franz, Michael                17 Arden Hills Swim-SN      16:14.95  JNAT  
  2  Antoniuk, Konrad              17 CANY-CA                  16:07.41  JNAT  
  3  Mendoza, Johnathan            21 Boulder City Hen-CA      15:52.19  OPEN  
  4  Grothe, Zane                  17 Boulder City Hen-CA      15:45.55  OPEN  
  5  Divan, Nick                   21 MVN-CA                   15:45.91  OPEN  
  6  Johnson, Nicholaus            17 Arden Hills Swim-SN      16:03.23  JNAT  
  7  Johnson, Dallin               17 Sierra Marlins S-SN      16:12.27  JNAT  
  8  Peters, Jeffrey               16 Santa Clara Swim-PC      16:17.73        
Heat 2 of 10 Timed Finals   
  1  Matranga, Riley               17 Arden Hills Swim-SN      16:30.27        
  2  Salvatierra, Ian              17 Boulder City Hen-CA      16:25.63        
  3  Seo, Young Tae                15 Swim Pasadena-CA         16:19.53        
  4  Waggoner, Matt                20 Slo Seahawks-CA          16:17.98        
  5  Jacobsen, Brennan             17 La Mirada Armada-CA      16:18.34        
  6  Redondo, Logan                15 MVN-CA                   16:22.35        
  7  Herman, Matthew               19 Marin Pirates-PC         16:27.34        
  8  Partin, Jackson               16 Santa Clara Swim-PC      16:33.77        
Heat 3 of 10 Timed Finals   
  1  Zlotoff, Zachary              18 San Jose Aquatic-PC      16:41.58        
  2  Mendoza, Paul                 20 La Mirada Armada-CA      16:38.40        
  3  Wright, Cary                  16 CLOV-CC                  16:36.22        
  4  Drogemuller, Brandon          18 Monterey Bay Swi-PC      16:34.65        
  5  Mita, Riley                   15 CANY-CA                  16:35.33        
  6  Quincy, Paul                  17 San Ramon-PC             16:36.63        
  7  Weissman, Tyler               17 MVN-CA                   16:39.09        
  8  Early, Daniel                 17 MVN-CA                   16:45.33        
Heat 4 of 10 Timed Finals   
  1  Westlake, Brian               15 CCA-SN                   16:52.71        
  2  Johnson, Mitch                15 CANY-CA                  16:49.33        
  3  Markowski, Karol              18 Swim Pasadena-CA         16:48.41        
  4  Owens, Kevin                  15 Santa Clara Swim-PC      16:46.34        
  5  Gravley, William              15 Sandpipers Of Ne-CA      16:47.23        
  6  Bateman, Casey                18 SMSC-CA                  16:49.04        
  7  Riggert, Joseph               16 Vacaville Swim C-SN      16:50.95        
  8  Bunch, Dylan                  15 Boulder City Hen-CA      16:53.44        
Heat 5 of 10 Timed Finals   
  1  Byrd, Evan                    17 Desert Storm Swi-CA      17:12.31        
  2  Ferreri, Joey                 16 MVN-CA                   17:06.68        
  3  Mayfield, Cory                15 La Mirada Armada-CA      16:59.73        
  4  Yee, Andrew                   15 San Ramon-PC             16:55.22        
  5  Kotow, Jonathan               16 Blue Fins-SI             16:58.33        
  6  Mackle, Mickey                15 RSD-SI                   17:01.27        
  7  Adamczyk, Daniel              16 Rose Bowl Aquati-CA      17:08.24        
  8  Yeo, Cody                     19 La Mirada Armada-CA      17:13.89        
Heat 6 of 10 Timed Finals   
  1  Sommers, David                14 CSA-CA                   17:24.58        
  2  Fujinaka, Danny               17 TSM-CA                   17:18.87        
  3  Parker, Blake                 17 MVN-CA                   17:17.47        
  4  Fisher, Clark                 16 Rose Bowl Aquati-CA      17:15.51        
  5  Volpp-Garcia, Scott           17 CLOV-CC                  17:16.27        
  6  Hansen, Samuel                16 Tule Nation Trit-CC      17:17.55        
  7  Haw, Stephen                  15 CANY-CA                  17:23.13        
  8  Howard, Matthew               15 CANY-CA                  17:24.82        
Heat 7 of 10 Timed Finals   
  1  Hinrichs, Bret                15 Pasa-Pc-PC               17:50.40        
  2  Le, Tam                       15 PS-SI                    17:29.65        
  3  Stuewe, Connor                16 Monterey Bay Swi-PC      17:27.56        
  4  Lovett, Trey                  16 COTO-CA                  17:25.73        
  5  Rhea, Nathan                  14 Tule Nation Trit-CC      17:26.24        
  6  Bolt, Dustin                  15 Slo Seahawks-CA          17:29.38        
  7  Ridout, Zach                  15 MVN-CA                   17:45.74        
  8  Yada, Clint                   19 Fresno Dolphins-CC       16:08.14Y       
Heat 8 of 10 Timed Finals   
  1  Fuller, Richard               19 Una PA-PC                16:39.54Y       
  2  Chen, Ronald                  15 Pasa-Pc-PC               16:35.25Y       
  3  Yamamoto, Gen                 15 NOVA-CA                  16:28.07Y       
  4  Klagge, Robert                19 Bakersfield-CC           16:20.45Y       
  5  Henry, Tyler                  16 Class Aquatics-CA        16:25.38Y       
  6  Thomas, Jason                 20 Slo Seahawks-CA          16:30.49Y       
  7  Miller, Danny                 16 MVN-CA                   16:38.29Y       
  8  Pawlowski, Adam               21 Bakersfield-CC           16:42.54Y       
Heat 9 of 10 Timed Finals   
  1  Carder, Nathaniel             16 Arden Hills Swim-SN      16:56.20Y       
  2  Gillespie, Kurtis             14 Spare Time Aquat-SN      16:54.26Y       
  3  Linscheid, James              16 ICAC-SI                  16:44.41Y       
  4  Butler, Wyatt                 17 Burlingame Aquat-PC      16:42.99Y       
  5  Nowak, Patrick                18 PS-SI                    16:43.17Y       
  6  Quigley, Austin               16 PS-SI                    16:50.82Y       
  7  Clayman, Phillip              15 CLOV-CC                  16:56.06Y       
  8  Lenhoff, Colin                16 Heartland-SI             16:57.32Y       
Heat 10 of 10 Timed Finals   
  1                                                                            
  2  Chang, Jaye                   15 La Mirada Armada-CA      17:02.10        
  3  Dwyer, Jesse                  17 Sandpipers Of Ne-CA      17:04.14Y B     
  4  De Moss, Jason                16 South Bay Aquati-SI      16:58.09Y       
  5  Erbstoesser, Eric             15 Slo Seahawks-CA          17:43.83L B     
  6  Shimomura, Samuel             15 Santa Clara Swim-PC      16:43.82        
  7                                                                            
  8